درباره مرکز پزشکی هسته ای دکتر دباغ - دکتر صادقی

درباره ی مرکز پزشکی هسته ای دکتر دباغ دکتر صادقی

مرکز پزشکی هسته ای دکتر دباغ دکتر صادقی مجهزترین مرکز پزشکی هسته ای شرق کشور می باشد. دوربین پیشرفته گاما و بالاترین تنوع رادیودارو ها، امکان انجام اکثر اسکن های رایج در پزشکی هسته ای را فراهم نموده است. متخصصین این مرکز از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ علوم پزشکی مشهد بوده که با همکاری تکنولوژیست‌ها وپرستاران کارآزموده، به ارائه خدمات پزشکی هسته‌ای اشتغال دارند. دوربین گامای نصب شده در این مرکز از نوع پیشرفته Dual-Head Variable Angle با سرعت زیاد برای تصویربرداری با کیفیت بالا می باشد.

معرفی بهترین مرکز پزشکی هسته ای

برتری این مرکز نسبت به سایر مراکز

مرکز پزشکی هسته ای دکتر دباغ – دکتر صادقی با بهره مندی از بالاترین تنوع رادیوداروها، امکان انجام اکثر اسکن های رایج در پزشکی هسته ای را فراهم نموده است. همچنین با بکارگیری یکی از مدرن ترین، دقیق ترین و سریع ترین اسکنرهای گاما کمرا، انجام انواع مختلف اسکن ها را با تمام تکنیکهای رایج را میسر نموده است. پزشکان مرکز پزشکی هسته ای دکتر دباغ و دکتر صادقی  هر دو از اساتید برجسته طب هسته ای در کشور هستند. و دارنده رتبه علمی عالی در این حوزه تخصصی هستند و در کنار سایر پرسنل مجرب و توانمند این مرکز بهترین خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی هسته ای را برای بیماران ارجمند فراهم می کنند.

پرسنل مرکز پزشکی هسته ای

  • پزشک متخصص پزشکی هسته ای

همناطور که پیش تر گفته شد پزشکان مرکز پزشکی هسته ای دکتر دباغ دکتر صادقی از برجسته ترین اساتید کشور در زمینه پزشکی هسته ای می باشند. آقای دکتر دباغ و دکتر صادقی موسسین این مرکز می باشند. و خانم های دکتر قهرمانی و خانم دکتر صبور نیز از متخصصین برجسته ی پزشکی هسته ای در این مرکز مشغول فعالیت می باشند. که هر دو نیز از دانشگاه علوم پزشکی مشهد فارغ التحصیل این رشته ی تخصصی می باشند.

آقای دکتر دباغ در سال 71 در رشته ی پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شدند. سپس پس از اتمام تحصیلات در رشته ی پزشکی مستقیما وارد رشته ی تخصصی پزشکی هسته ای شدند و در سال 83 در همان دانشگاه فارغ التحصیل شدند.  برای مطالعه ی بیشتر پیرامون بیوگرافی دکتر وحید رضا دباغ به روی لینک کلیک کنید.

آقای دکتر صادقی پدر علم پزشکی هسته ای شناخته می شوند، رتبه یک کنکور تجربی در سال 73 بودند و بیش ار 200 مقاله چاپ شده در ژورنال های معتبر پزشکی دارند برای مطالعه ی بیشتر پیرامون بیوگرافی دکتر رامین صادقی به روی لینک کلیک کنید.

  • کارشناس و پرستار پزشکی هسته ای

این مرکز دارای چندین کارشناس پزشکی هسته ای می باشند که همگی از دانشگاه های معتبر کشور همچون دانشگاه علوم پزشکی مشهد و تهران فارغ التحصیل در رشته ی کارشناسی ارشد پزشکی هسته ای هستند. پرستاران مرکز نیز همگی از دانشگاه های معتبر کشور فارغ التحصیل شده اند.همچنین علاوه بر خدمات تخصصی پرستاری پزشکی هسته ای، دارای سابقه ی کار حرفه ای چند ساله به صورت ویژه بر روی این رشته ی تخصصی دارند.

  • کمک پرستار

کمک پرستاران این مرکز تمامی فعالیت های مورد نیاز بیماران برای آمادگی انجام اسکن را انجام می دهند. این همکاران به صورت تخصصی آموزش دیده اند تا بیماران بدون هیچ گونه ناراحتی برای انجام اسکن آماده شوند.

  • مسئول پذیرش

مسئول پذیرش وطیفه ی هماهنگی های لازم برای پذیرش بیماران و هماهنگی میان بخش های مختلف مرکز را بر عهده دارد. همچنین برای دریافت فیش بیمه ی تکمیلی هماهنگی های لازم را انجام می دهد.

اهمیت تخصص و تجربه کلینیک دکتر دباغ و دکتر صادقی

هنگام انتخاب پزشک، همیشه به نفع بیمار است که برای انجام اسکن های تصویربرداری پزشکی هسته ای یک دکتر متخصص در حوزه درمان و تصویربرداری را انتخاب کند. این بدان معنی است که بیماران اطمینان حاصل می کنند استانداردهای دقیق برای تصویربرداری از آنها و کیفیت مراقبت رعایت می شود. همه پرسنل ما آموزش های کاملی در زمینه نحوه ارائه بهترین خدمات به مراجعین را دریافت کرده اند. این مرکز به عنوان یکی از مراکز پیشگام در زمینه ارائه بروزترین خدمات پزشکی هسته ای شناخته می شود. ما یکی از مجهزترین مراکز پزشکی هسته ای در شرق کشور هستیم.

دوربین گاما؛ مهمترین ابزار تشخیصی در پزشکی هسته ای

دوربین گاما دستگاهی است که برای تولید تصاویر با استفاده از پرتوهای تابیده شده از بدن بیمار بکار گرفته می شود که این عمل را سینتی گرافی می نامند. دوربین گاما از دو بخش اصلی یعنی واحد اکتساب پرتو و واحد پردازش تشکیل شده است. واحد اکتساب یا جمع آوری دادهها متشکل از دتکتور یا آشکارساز و سیستم هایی است که پرتوهای گاما را جمع آوری و آنها را به دادههای دیجیتالی تبدیل می کنند که پس از ارسال یه واحد پردازش به تصویر تبدیل می شوند. یک دوربین گاما می تواند از یک، دو یا سه آشکارساز برخوردار باشد و معمولاً هر چه تعداد آشکارسازهای یک گاماکمرا بیشتر باشند عملیات تصویربرداری برای برخی اسکن ها در مدت کوتاه تری انجام می شود. دوربین گاما در مرکز پزشکی هسته ای دکتر دباغ - دکتر صادقی از دو آشکارساز برخوردار است و یکی از بهترین و دقیق ترین دستگاههای گاما کمرا در کشور می باشد.

تکنیک های تصویربرداری با دوربین گاما

تصاویری که با استفاده از دوربین گاما تولید می شوند به سه گروه کلی تصاویر استاتیک یا ایستا، تصاویر دینامیک یا پویا و تصاویر اسپکت (SPECT) یا سه بعدی تقسیم می شوند. برخی اسکن ها مانند اسکن تیروئید از نوع استاتیک، برخی دیگر مانند اسکن کلیه با DTPA/EC از نوع دینامیک و گروهی دیگر از اسکن ها مانند اسکن قلب از نوع اسپکت یا سه بعدی هستند. در برخی موارد نیز یک مطالعه در بر دارنده استفاده از هر سه شکل تصویربرداری است که نمونه آن اسکن استخوان سه فاز با اسپکت می باشد. تصاویر استاتیک یا دینامیک با عنوان تصاویر پلانار یا دو بعدی شناخته می شوند. معمولاً دوربین گاما طی تولید تصاویر دو بعدی و پلانار ثابت باقی می ماند و در برخی اسکن ها مانند اسکت تمام بدن استخوان ممکن است بر اساس مدل دستگاه، تخت یا گاما کمرا به آهستگی حرکت کند.

مزایای تصویربرداری پزشکی هسته ای با دوربین گاما

در تصویربرداری با استفاده از دوربین گاما، برخلاف اسکنرهای ام آر آی، اطراف بیمار کاملاً بسته نیست و در بیشتر اسکن ها نیز سر بیمار خارج از دستگاه قرار می گیرد. از این رو بیمارانی که دچار ترس از فضاهای بسته هستند (کلاستروفوبیا) نباید از این بابت نگرانی داشته باشند. همچنین انجام اسکن های پزشکی هسته ای با صدای بلند دستگاه همراه نیست و بیمار را دچار اضطراب نمی کند. 

 

دیدگاه ها و چشم اندازهای مرکز

  • نگرش اخلاقی و انسانی که به تبع آن نهایت سعی در رفتار و برخورد محترمانه.

  • تلاش در ارائه خدمات تخصصی با بهترین کیفیت ممکن.

  • ارتقاء کیفیت خدمات، متناسب با پیشرفت های علمی و تکنولوژیک جهان.

  • ارائه خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی هسته ای که تاکنون در ایران انجام نشده است.

  • به اشتراک بگذارید:

0 دیدگاه کاربران

نظر خود را با ما در میان بگذارید